Instytut Kosmetologii Estetycznej

BLIZNY

Skuteczne zabiegi na blizny – laser frakcyjny CO2, Fale radiowe frakcyjne, mezoterapia mikroigłowa
problem blizny

Twoje problemy kosmetologiczne rozwiążemy w Natural & Beauty

Blizny mogą być wynikiem różnych urazów, chorób lub zabiegów chirurgicznych. Często są one przyczyną kompleksów i braku pewności siebie. Na szczęście medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które pomagają zniwelować blizny i poprawić wygląd skóry.


Skuteczne zabiegi na blizny – które dają najlepsze efekty Poniżej przedstawiamy listę zabiegów na Twój problem.

Jednym z najczęściej stosowanych zabiegów na usuwanie blizn jest mikronakłucie skóry. Polega ono na nakłuwanie skóry specjalnymi igłami, co pobudza procesy regeneracyjne w obrębie blizny. Zabieg ten może być stosowany na bliznach wynikających z trądziku, rozstępów, a także pooperacyjnych.

Innym popularnym zabiegiem jest peeling chemiczny. Polega on na aplikacji na skórę kwasów o różnej sile działania. Kwas ten usuwa zrogowaciały naskórek i stymuluje regenerację skóry. Zabieg ten jest skuteczny w przypadku blizn po trądziku, rozstępach czy oparzeniach.

Jeśli blizna jest głęboka, wtedy stosowany jest zabieg laserowy. Laser usuwa tkankę bliznowatą bez uszkodzenia skóry. Jest to skuteczna metoda usuwania blizn, jednak wymaga kilku zabiegów i okresu rekonwalescencji.

Inną popularną metodą jest wypełnianie blizn kwasem hialuronowym lub tłuszczem pacjenta. Dzięki temu zabiegowi blizny stają się mniej widoczne i bardziej wyrównane z powierzchnią skóry.

Ostatnią metodą jest chirurgiczne usuwanie blizn. Zabieg ten jest stosowany w przypadku blizn dużej powierzchni, których nie można usunąć za pomocą innych metod. Polega na usunięciu tkanki bliznowatej i zszyciu skóry. W wyniku zabiegu pozostaje linia szwu, która staje się nową blizną.

Zabiegi na usuwanie blizn medycyny estetycznej są skutecznym sposobem na poprawę wyglądu skóry i zwiększenie pewności siebie.

Zabiegi wybrane dla Ciebie