Gabinet Kosmetologii Estetycznej

Karboksyterapia

Największy przełom do walki z cellulitem, rozstępami, cieniami pod oczami...
karboksyterapia

Twoje problemy kosmetologiczne rozwiążemy w Natural & Beauty

CZYM JEST KARBOKSYTERAPIA?

To zabieg polegający na wprowadzeniu pod skórę dwutlenku węgla. W medycynie estetycznej wykorzystywany jest do walki z cellulitem, rozstępami, nadmiarem tkanki tłuszczowej, łuszczycą, wypadaniem włosów, wiotkością i starzeniem się skóry. Dwutlenek węgla podany w skórę twarzy pomaga opóźnić proces starzenia i poprawić jej kondycję.

MECHANIZM DZIAŁANIA

Stale obecny w organiźmie dwutlenek węgla reguluje przepływ krwi. To dzięki niemu rozszerzają się naczynia krwionośne. CO2 podany pod skórę przyspiesza przepływ krwi, stymuluje skórę do produkcji nowego kolagenu. Rozbija też nagromadzony tłuszcz.
Infuzja CO2 prowadzi do zwiększenia przepływu krwi, tlenu i składników odżywczych do leczonego obszaru oraz poprawy mikrokrążenia i odnowy komórek. Odpowiedzią skóry na iniekcje CO2 jest reakcja zapalna, co prowadzi do stymulacji produkcji kolagenu. Kilka miesięcy później rozpoczyna się remodeling skóry z towarzyszącym kurczeniem się włókien kolagenowych, co skutkuje zwiększoną sprężystością skóry.

Komórki tłuszczowe są bardzo wrażliwe na iniekcje CO2.

Wprowadzony do tkanki tłuszczowej CO2 częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych i wymodelowania sylwetki. Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu prowadzi do wygładzenia powierzchni skóry

Największy przełom do walki z cellulitem, rozstępami, cieniami pod oczami…

Jeśli chcesz:

– zlikwidować worki oraz cienie pod oczami
– zlikwidować cellulit, rozstępy oraz tkankę tłuszczową
– usunąć zwiotczenia skóry
– zwiększyć gęstość włosów

ten zabieg jest stworzony dla Ciebie!

KARBOKSYTERAPIA CDT EVOLUTION

jest jedyną oryginalną i co najważniejsze medyczną terapią wykorzystywaną w najlepszych klinikach w Polsce i na świecie. Urządzenie posiada certyfikat medyczny, stosowany CO2 jest gazem medycznym, urządzenie podgrzewa gaz do 45st.C,
a przepływ gazu jest na poziomie do 150 cc/min.

JAK WYGLĄDA ZABIEG?

Dzięki specjalnej aparaturze i przy pomocy cienkiej igły, gaz zostaje aplikowany pod skórę. CO2 szybko i łatwo rozchodzi się w tkankach. W miejscu wprowadzenia igły widoczne są mikroślady, które znikają po kilku minutach, podobnie jak zaczerwienienie w miejscu, gdzie gaz rozchodzi się pod skórą. Istnieje niewielkie ryzyko powstania siniaków. W trakcie zabiegu pod skórą widoczne jest przemieszczenie się gazu, dające wrażenie ‘obrzęku’, które zanika po kilku minutach. Aby zabieg przyniosł najlepsze efekty, należy wykonać go w seriach.

KARBOKSYTERAPIA CDT EVOLUTION
KARBOKSYTERAPIA CDT EVOLUTION

Na rynku jest wiele urządzeń do karboksyterapii. Aby zabieg przyniósł świetne rezultaty, urządzenie musi spełniać kilka warunków – igła powinna być wprowadzona ręcznie (nie za pomocą pistoletu), CO2 powinien mieć certyfikację medyczną, CO2 powinno być podgrzewane (co zmniejsza ból). Najważniejszą rzeczą determinującą skuteczność zabiegu jest tzw. przepływ CO2 na minutę (cc/min).

– znikome ryzyko objawów ubocznych
– terapia bardzo dobrze przebadana pod względem mechanizmów działania i efektów terapeutycznych
– bezpieczeństwo stosowania
– CDT EVOLUTION jest urządzeniem gwarantującym komfort zabiegu dzięki podgrzaniu gazu i regulacji jego przepływu

– “worki” pod oczami, cienie i zasinienia
– cellulit, rozstępy, miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
– zwiotczenie skóry
– łysienie

– ciąża
– ciężkie choroby serca i płuc
– choroba nowotworowa
– stany zapalne skóry w okolicy zabiegowej
– terapia inhibitorami anhydrozy węglanowej

  • Tuż po przeprowadzeniu zabiegu z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2 skóra może być podrażniona, zaczerwieniona i łuszcząca się, jednak po 2- 3 dniach widoczna już jest znaczna poprawa. Bardzo ważne jest, aby w tym czasie unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz dużych skupisk ludzi, aby ochronić skórę przed przypadkowym zakażeniem. Dodatkowo wskazane jest częste chłodzenie skóry oraz stosowanie dermokosmetyków przyspieszających gojenie.
  • W większości przypadków wymagane jest 6-dniowe pozostanie w domu.
  • Jeśli zabieg ma charakter profilaktyczny i odświeżający, poprzestajemy na 1 sesji. Jeżeli jednak potrzebujemy większej regeneracji, zaplanujmy cykl 2-3 zabiegów. Ponieważ cykl regeneracyjny komórek trwa około 28 dni, na kolejnych zabieg można przyjść najwcześniej po tym właśnie czasie. Pełen cykl przebudowy tkanki po laserze to min. 3 miesiące, więc dopiero wówczas można w pełni ocenić efekty.

Masz pytania odnosnie zabiegu? Wypełnij formularz zapytania.

Zdjęcia efektów

Wybierz swój problem kosmetyczny