Gabinet Kosmetologii Estetycznej

Laser frakcyjny ablacyjny CO2

Laseroterapia to jedna z najlepszych metod odmładzających skórę. Najskuteczniejszymi i najpopularniejszymi laserami odmładzającymi są lasery frakcyjny ABLACYJNE.
Laser frakcyjny ablacyjny CO2 Instytut Kosmetologii Estetycznej

Laser frakcyjny ablacyjny CO2

Jako jedyny salon w okolicy posiadamy laser frakcyjny ablacyjny! Najskuteczniejsza metoda intensywnej regeneracji skóry.

*posiada Unijny Certyfikat Urządzenia Medycznego zgodnie z Dyrektywą 93/42/EEC

Laseroterapia to jedna z najlepszych metod odmładzających skórę.

Działanie polega na kontrolowanym uszkadzaniu komórek i podgrzaniu skóry, w celu wymuszenia procesu odbudowy.

Gwarantowane efekty lasera frakcyjnego.

Laser jest polecany wszystkim, którzy borykają się z takimi problemami jak:

 

 • blizny potrądzikowe,
 • blizny pooparzeniowe,
 • blizny pooperacyjne,
 • rozstępy,
 • zmarszczki,
 • pomarszczone dłonie,
 • przebarwienia skórne.

Po zabiegu niechciane zmiany skórne są zredukowane, skóra widocznie odmłodzona, o wyrównanym kolorycie, większej gęstości i sprężystości.

Odtwórz wideo

Sposób działania lasera frakcyjnego.

Działanie lasera frakcyjnego CO2 polega na wykorzystaniu skupionych wiązek światła, które wnikają w tkankę skóry i prowadzą do powstawania regularnie rozmieszczonych ubytków o mikroskopijnych rozmiarach. Uszkodzona w ten sposób skóra zostaje pobudzona do samodzielnej regeneracji oraz produkcji kolagenu i elastyny. Laser frakcyjny jest więc zabiegiem, który w naturalny sposób redukuje odznaki starzenia. Właśnie to jest powodem, dla którego zyskał on dużą popularność również wśród celebrytek, którym najbardziej zależy na zabiegach o krótkim czasie rekonwalescencji i jednocześnie wyraźnie widocznych efektach.

Zabieg zaczyna się od nałożenia na skórę kremu znieczulającego. Oczyszczoną i odkażoną skórę poddaje się działaniu promieniowania laserowego. W trakcie naświetlania skóry stosowane jest chłodzenie kontaktowe. Po zabiegu twarz jest czerwona, obrzęknięta i szorstka. Pacjent może odczuwać ból i dyskomfort. Z bliska i w dotyku skóra wygląda trochę jak papier ścierny (jest podziurkowana, nieprzyjemna w dotyku). Złuszczanie i gojenie trwają kilka dni.

Już po mniej więcej 3 dniach skóra jest wyraźnie bardziej napięta, rozjaśniona i odświeżona, mniejsza jest widoczność porów oraz blizn, przebarwienia są znacznie zredukowane. Cera wygląda na młodszą dzięki wyrównanemu kolorytowi skóry oraz spłyceniu zmarszczek.

– Wygładzanie zmarszczek ogólnych
– Likwidacja zmarszczek wokół ust i oczu
– Fotoodmładzanie
– Usuwanie blizn i zmian potrądzikowych
– Usuwanie rozstępów
– Poprawa owalu twarzy
– Ujędrnianie skóry twarzy, szyi, dekoltu
– Zamykanie rozszerzonych porów na twarzy
– Usuwanie przebarwień
– Zmniejszanie wiotkości skóry brzucha (np. po porodzie, odchudzaniu) oraz ramion
– Odmładzanie skóry dłoni
– Likwidacja plam soczewicowatych
– Usuwanie rozstępów, blizn chirurgicznych, powypadkowych, pooparzeniowych
Usuwanie zmian po likwidacji tatuaży i naczyniaków

 • Ciąża i karmienie piersią ze względu na bezpieczeństwo dziecka.
 • Opalanie na słońcu, solarium (również natryskowym) lub stosowanie samoopalacza w czasie krótszym niż dwa tygodnie przed zabiegiem ze względu na zmiany kolorytu skóry.
 • Stosowanie witaminy A i beta-karotenu w czasie krótszym niż dwa tygodnie przed zabiegiem ze względu na ich wpływ na koloryt skóry.
 • Przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi (również kwasu acetylosalicylowego), antybiotyków o działaniu fotouczulającym, antydepresantów, retinoidów w czasie krótszym niż sześć miesięcy przed zabiegiem ze względu na możliwość wystąpienia reakcji chemicznej.
 • Spożywanie alkoholu w czasie krótszym niż 24 godziny przed zabiegiem ze względu na zmniejszenie krzepliwości krwi.
 • Nowotwór, padaczka, cukrzyca, rozrusznik serca.
 • Bielactwo lub łuszczyca w miejscu poddawanym zabiegowi.
 • Tuż po przeprowadzeniu zabiegu z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2 skóra może być podrażniona, zaczerwieniona i łuszcząca się, jednak po 2- 3 dniach widoczna już jest znaczna poprawa. Bardzo ważne jest, aby w tym czasie unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz dużych skupisk ludzi, aby ochronić skórę przed przypadkowym zakażeniem. Dodatkowo wskazane jest częste chłodzenie skóry oraz stosowanie dermokosmetyków przyspieszających gojenie.
 • W większości przypadków wymagane jest 6-dniowe pozostanie w domu.
 • Jeśli zabieg ma charakter profilaktyczny i odświeżający, poprzestajemy na 1 sesji. Jeżeli jednak potrzebujemy większej regeneracji, zaplanujmy cykl 2-3 zabiegów. Ponieważ cykl regeneracyjny komórek trwa około 28 dni, na kolejnych zabieg można przyjść najwcześniej po tym właśnie czasie. Pełen cykl przebudowy tkanki po laserze to min. 3 miesiące, więc dopiero wówczas można w pełni ocenić efekty.

Zdjęcia efektów