Gabinet Kosmetologii Estetycznej

Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa to niechirurgiczna metoda rewitalizacji skóry przy jednoczesnej stymulacji jej naturalnych zdolności regeneracyjnych.

Twoje problemy kosmetologiczne rozwiążemy w Natural & Beauty

REWITALIZUJE I STYMULUJE SKÓRĘ DO ODBUDOWY

Mezoterapia mikroigłowa to niechirurgiczna metoda rewitalizacji skóry przy jednoczesnej stymulacji jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. Unikalna technologia stosowana w trakcie zabiegu dostarcza skoncentrowane składniki odżywcze z ominięciem bariery naskórka. Mikronakłucia wykonane za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł powodują powstanie kilku tysięcy mikrokanalików. Przez krótki czas pozostają one otwarte, tym samym dając możliwość głębokiego wprowadzenia wybranego preparatu. Perforacja naskórka odbywa się w sposób ściśle kontrolowany – zarówno jej częstotliwość, jak i głębokość wnikania są regulowane zależnie od odczuć Klienta. Minimalne mikrourazy powstające przy zabiegu dodatkowo stymulują receptory skóry do intensywnych procesów naprawczych.

Zasada działania

Skóra stanowi naturalną barierę ochronną w mniejszym lub większym stopniu utrudniającą wnikanie aplikowanych preparatów kosmetycznych. Dlatego tak trudno wpływać na zachodzące w niej zmiany mimo coraz to nowszych technik i składników aktywnych. BDR opiera się na nowej technologii, która gwarantuje przyspieszenie i znaczną poprawę penetracji skóry przez substancje zawarte w kosmetykach. Jest to możliwe dzięki specjalnie uformowanym, sterylnym mikroigiełkom, które dodatkowo pobudzają naturalne procesy regeneracji i funkcjonowania skóry. Stymulacja jest delikatna, a jej pole działania w głąb skóry wynosi kilka mikrometrów, tak więc komórki rozrodcze skóry i naczynka pozostają nieuszkodzone. Każde, nawet najdrobniejsze uszkodzenie naskórka powoduje w skórze aktywację procesów samoodnowy. Z wiekiem zdolność do samoodnowy skóry osłabia się, co widać np. po wolniej gojących się ranach. Systematyczne przeprowadzanie mikroperforacji naskórka jest bezpieczną formą stymulacji skóry, pobudzającą jej regenerację i w efekcie zwiększającą gęstość , wzmocnienie skóry właściwej i naskórka.

CO DAJE MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA?

Mezoterapia mikroigłowa prowokuje skórę do intensywnej przebudowy. Kontrolowany stan zapalny wywołuje dość intensywne, ale bezbolesne zaczerwienienie i delikatne opuchnięcie skóry. Jest to naturalny proces i ustępuje całkowicie w ciągu 1-3 dni.

Wykonanie serii zabiegów pozwala na uzyskanie poprawy strukturalnej i funkcjonalnej skóry. Rezultatem jest m.in. pogrubienie naskórka i poprawa jego funkcji oraz zwiększenie napięcia i elastyczności skóry.

Zabiegi powodują ujędrnienie skóry, zniwelowanie blizn potrądzikowych, redukcję drobnych zmarszczek i przebarwień. Pogrubienie skóry i naskórka pozwala nie tylko zredukować istniejące zmarszczki, ale również spowodować zmniejszenie widoczności rozszerzonych naczynek. To samo dotyczy również okolicy oczu. Skóra odzyskuje młody i zdrowy wygląd.

Efekty mezoterapii mikroigłowej pojawiają się po pewnym czasie. Najlepsze rezultaty przynosi seria 4-6 zabiegów powtarzanych w odstępach co 2-4 tygodnie.

Natychmiast po pierwszym zabiegu Twoja skóra jest widocznie i odczuwalnie lepiej napięta i mocniejsza. Intensywna terapia gwarantuje uzyskanie bardziej jędrnej, witalnej i młodszej skóry. Twoja skóra staje się dobrze napięta, bardziej wytrzymała, zrelaksowana i wygładzona. Efekt w pełni widoczny jest po 24 godzinach.

Działanie przeciwstarzeniowe lub profilaktyka przeciwstarzeniowa – pobudzanie produkcji kolagenu i elastyny, zapobieganie powstawaniu nowych zmarszczek i redukcja istniejących.
Poprawa nawilżenia skóry.
Efekt liftingu, poprawa konturów twarzy.
Polepszenie, ujednolicenie kolorytu skóry.
Poprawa mikrokrążenia, a co za tym idzie – dogłębne odżywienie skóry.
Redukcja blizn potrądzikowych, pooperacyjnych i po oparzeniach, rozstępów.
Ograniczenie produkcji sebum.
Zwężenie porów.
Redukcja przebarwień.
Redukcja rumienia.
Redukcja cellulitu.
Poprawa jędrności skóry.
W przypadku terapii na skórę głowy – zapobieganie wypadaniu włosów, leczenie łysienia.

  • w krótkim czasie (około 20 minut) skóra absorbuje nawet do 90% produktu kosmetycznego
  • ściśle kontrolowana, sterylna i bezpieczna metoda
  • stymuluje procesy samonaprawcze
  • wzmaga produkcję kolagenu i elastyny
  • pozwala na szybki powrót do codziennych obowiązków, bez potrzeby rekonwalescencji
  • efekty są widoczne już po pierwszym zabiegu

choroby nowotworowe,
choroby autoimmunologiczne (np. łuszczyca, stwardnienie rozsiane, bielactwo),
cukrzyca i inne choroby metaboliczne,
choroby krwi (np. anemia, małopłytkowość),
ciąża i okres karmienia,
wyraźne stany zapalne skóry,
infekcje skóry (bakteryjne, wirusowe, grzybicze),
nadżerki,
skłonność do powstawania bliznowców,
przechodzenie terapii pochodnymi witaminy A (retinolem) – mezoterapia nie powinna być wykonywana przez okres do 6 miesięcy od zakończeniu leczenia retinolem,
obniżona krzepliwość krwi lub przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi,
liczne rozszerzone naczynka,
niektóre terapie miejscowe, np. przeciwtrądzikowe
zabiegi chirurgiczne wykonane w obrębie miejsca mezoterapii (do 3 miesięcy po zabiegu).

Częstotliwość oraz liczba zabiegów są dostosowywane do potrzeb skóry Klienta.

Najlepsze efekty uzyskuje się po serii 3-4 zabiegów, wykonywanych w odstępach co 3-4 tygodnie. Następnie zalecamy powtórzenie takiej kuracji co pół roku. W wieku około 25-30 lat można wykonać profilaktycznie jednorazowy zabieg pielęgnacyjny.

Masz pytania odnosnie zabiegu? Wypełnij formularz zapytania.

Wybierz swój problem kosmetyczny