Gabinet Kosmetologii Estetycznej

Radiofrekwencja mikroigłowa

Jest to połączenie metody nakłuwania skóry mikroigiełkami (frakcjonowania) z ogrzewaniem tkanek za pomocą prądu o częstotliwości radiowej – fali radiowej.
Fale radiowe frakcyjne

Radiofrekwencja mikroigłowa

Fale radiowe frakcyjne

Fale radiowe frakcyjne to nowoczesna metoda medycyny estetycznej, która pozwala na uzyskanie silnego liftingu twarzy oraz skuteczne usuwanie blizn. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii, fale radiowe frakcyjne generują mikro-uszkodzenia skóry, co stymuluje procesy naprawcze i regeneracyjne.

Kolejnym krokiem jest lifting twarzy, który polega na poprawie owalu twarzy oraz redukcji zmarszczek. Dzięki zastosowaniu fal radiowych frakcyjnych, skóra jest bardziej napięta i jędrna, a twarz wygląda młodziej i odmłodzona.

Usuwanie blizn to kolejne zastosowanie fal radiowych frakcyjnych. Dzięki nim, możliwe jest skuteczne usunięcie różnego rodzaju blizn, takich jak blizny pooperacyjne, po trądziku czy po urazach. Fale radiowe frakcyjne działają na poziomie skóry, a ich działanie polega na stymulacji produkcji kolagenu, co prowadzi do wygładzenia i zniknięcia blizn.

Warto podkreślić, że fale radiowe frakcyjne to metoda bezbolesna i bezinwazyjna, która pozwala na uzyskanie znakomitych efektów bez konieczności przeprowadzania skomplikowanych zabiegów chirurgicznych.

Połączenie metod

Jest to połączenie metody nakłuwania skóry mikroigiełkami (frakcjonowania) z ogrzewaniem tkanek za pomocą prądu o częstotliwości radiowej – fali radiowej. Połączenie tych dwóch metod pozwala na kontrolowane i równomierne podgrzewanie wszystkich warstw skóry.

Zabieg polega na nakłuwaniu i kontrolowanym poparzeniu skóry. Zarówno głębokość nakłuwania jaki i czas oraz intensywność ogrzewania możemy dowolnie regulować, w zależności od okolicy ciała oraz rodzaju zmiany poddawanych leczeniu.

Nakłucie jak i podgrzanie powoduje częściowe uszkodzenie struktury skóry, a to z kolei wywołuje silną stymulację do regeneracji. Wysoka temperatura aktywuje różne szlaki reakcji prozapalnych, które prowadzą do przebudowy włókien kolagenowych i elastynowych.

W miejscu zniszczonej powstaje nowa tkanka, która jest młoda i posiada prawidłową budowę.

Lifting twarzy falami radiowymi

Wskazania do radiofrekwencji mikroigłowej – termoliftingu - obejmują:

Jeśli szukasz skutecznej metody odmłodzenia skóry twarzy, warto zwrócić uwagę na radiofrekwencję mikroigłową, czyli tzw. termolifting. Ta innowacyjna technologia pozwala na redukcję zmarszczek, poprawę jędrności skóry oraz wygładzenie jej struktury.

Jednym z ważnych aspektów radiofrekwencji mikroigłowej jest to, że jest ona bardzo bezpieczna i praktycznie bezbolesna. Przez to, że zabieg jest wykonywany za pomocą cienkich mikroigieł, skóra jest niemal natychmiastowo regenerowana.

Wskazania do radiofrekwencji mikroigłowej obejmują:

  • redukcję zmarszczek mimicznych i statycznych,
  • poprawę jędrności skóry,
  • wygładzenie struktury skóry,
  • redukcję przebarwień i rozjaśnienie cery,
  • ujędrnienie skóry,
  • regenerację skóry po przebytych chorobach lub urazach,
  • redukcję rozstępów.

Co ważne, radiofrekwencja mikroigłowa jest skuteczna nie tylko na twarzy, ale również na szyi, dekolcie czy dłoniach. Dzięki temu, że jest to zabieg nieinwazyjny, nie wymaga on długiego okresu rekonwalescencji.

Jeśli więc zastanawiasz się nad skuteczną metodą odmłodzenia skóry, radiofrekwencja mikroigłowa jest świetnym wyborem. Skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się, czy jest to odpowiednie rozwiązanie dla Twoich potrzeb skóry.

Przed każdym zabiegiem klientka jest poproszona o podpisanie formularza zgody na zabieg, co oznacza, że została poinformowana i zrozumiała, jakie możliwe ryzyko i korzyści są związane z procedurą.
W trakcie serii zabiegów wykonywane są na bieżąco zdjęcia, w celu późniejszego porównania stanu skóry PRZED i PO zabiegu.

 Struktura skóry staje się bardziej spójna i odzyskuje sprężystość. Powstałe ciepło powoduje z jednej strony obkurczenie istniejącego kolagenu i natychmiastową poprawę napięcia skóry, a z drugiej strony następuje stymulacja produkcji nowego kolagenu.  Fale radiowe łagodzą obrzęki, zmniejszają woreczki tłuszczowe pod oczami, niwelują cienie i drobne zmarszczki pod oczami oraz obwisłości policzków, podbródka i szyi. Twarz po zabiegu wygląda młodo i promiennie.

– likwidacja zwiotczeń – lifting twarzy, szyi i dekoltu
– poprawa napięcia policzków
– poprawa owalu twarzy – likwidację tzw. „chomików”
– złagodzenie fałdów nosowo-wargowych
– uniesienie opadających powiek górnych
– wygładzenie zmarszczek i kurzych łapek
– wzmocnienie odporności skóry
– poprawa krążenia krwi – lepsze odżywienie tkanek}
– odprężenie mięśni twarzy – łagodniejsze rysy twarzy
– spłycenie blizn
– redukcja podwójnego podbródka
– redukcja worków pod oczami

lifting skóry twarzy, szyi oraz brzucha – likwidacja wiotkiej skóry redukcję rozstępów na udach, pośladkach, brzuchu oraz piersiach wiotkość skóry na brzuchu – po ciąży usuwanie blizn po trądziku spłycanie zmarszczek oraz bruzd, szczególnie umiejscowionych w trudnych okolicach odmłodzenie skóry rąk oraz stóp likwidacja cellulitu modelowanie talii, kształtu brzucha, pośladków i nóg ujędrnianie i zwiększanie gęstości skóry m.in. twarzy, szyi oraz dekoltu leczenie nadmiernego pocenie się rozjaśnianie przebarwień cienie pod oczami opadające powieki
ciąży i laktacji epilepsji oraz chorób psychicznych obecności metalowych implantów w miejscu zabiegu chorób skóry, schorzeń zakaźnych i autoimmunologicznych posiadania stymulatora serca lub defibrylatora chorób przewlekłych takich jak nowotwory, AIDS, cukrzyca stanów zapalnych naczyń żylnych i chłonnych, obecności dużych, bolesnych żylaków w miejscu wykonywania zabiegu aktywnych zakażeń skóry o etiologii bakteryjnej, wirusowej oraz grzybiczej

Zdjęcia efektów