Gabinet Kosmetologii Estetycznej

Przekłuwanie uszu

Specjalny pistolet z wbitym kolczykiem leczniczym z dużą siłą przekłuwa dolną, miękką część płatka ucha, jednocześnie wkładając kolczyk do dziurki w uchu.
Przekłuwanie uszu

Twoje problemy kosmetologiczne rozwiążemy w Natural & Beauty

Bezpieczne przekłuwanie uszu.

Przekłuwanie kobiecych uszu to już nie trend, to tradycja. Kolczyki mogą nie tylko ozdobić i dodać blasku, ale mogą nawet zastąpić makijaż, zwłaszcza w niedawnej erze makijażu permanentnego, który może odciążyć kobiety w codziennej rutynie urody. Kolczyki w coraz większym stopniu dotykają nie tylko kobiety, ale także mężczyzn

Jak wygląda zabieg przekłuwania uszu?

Uszy przebija się za pomocą pistoletu do przekłuwania uszu. Specjalny pistolet z wbitym kolczykiem leczniczym z dużą siłą przekłuwa dolną, miękką część płatka ucha, jednocześnie wkładając kolczyk do dziurki w uchu. Zabieg trwa chwilę. Odczuwalne jest bolesne ukłucie, które można znieczulić przyłożeniem lodu do uszu. Oczywiście można również skorzystać ze znieczulenia miejscowego: zastrzyku lub kremu znieczulającego. Po zabiegu, do czasu zagojenia się rany, należy chodzić w kolczyku leczniczym.

Jak dbać o uszy po przekłuciu?

W celu zapobieżenia rozwinięcia infekcji po przekłuciu uszu, należy przestrzegać kilka zasad pielęgnacji:

  • Regularnie przemywaj dziurki i miejsce przekłucia uszu. Przemywaj je dwa razy dziennie wodą, wodą z łagodnym mydłem lub płatkami z alkoholem.
  • Nie zdejmij kolczyków leczniczych zbyt wcześnie, przed zagojeniem się ucha.
  • Noś kolczyki lecznicze w uchu przez co najmniej sześć tygodni po przekłuciu uszu. W przypadku twardszych części ucha, które goją się znacznie dłużej – noś kolczyki lecznicze co najmniej 3-4 miesiące. Nawet po tym czasie zdejmij kolczyki tylko na krótki czas, gdyż dziurki mogą się nadal zrosnąć szybko w przypadku nienoszenia kolczyków.
    Noś tylko bezpieczne kolczyki. Nawet po zagojeniu dziurek w uszach powinnaś zawsze wybierać kolczyki wykonane z hipoalergicznych materiałów, niepowodujących alergii. Należą do nich z pewnością 14 karatowe złote kolczyki, medyczna stal, tytan, oraz srebrne kolczyki rodowane, nie zawierające niklu.

Zdjęcia efektów

Wybierz swój problem kosmetyczny