WYGLĄD SKÓRY PO ZABIEGU
Bezpośrednio po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie, czasami skóra wygląda jak po przesadnym opalaniu. Towarzyszą temu dolegliwości uczucia gorąca, pieczenia, które mijają po kilku godzinach, tym szybciej im konsekwentniej stosujemy wszystkie środki używane przy poparzeniu słonecznym oraz chłodne okłady. Całkowita regeneracja skóry po zabiegu trwa 14 dni.
PIELĘGNACJA SKÓRY PO ZABIEGU
Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę trzeba traktować bardzo delikatnie, myjąc ją żelem bezmydłowym lub płynem micelarnym czy mleczkiem bezalkoholowym (ew. czystą wodą). Osuszanie skóry powinno być ostrożne, aby nie trzeć jej i nie podrażniać w inny sposób.
Należy unikać używania środków, które mogą powodować podrażnienie skóry. Dotyczy to szczególnie produktów zawierających spirytus, tretinoinę, retinol, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy/glikolowy, kwasy, peelingi, środki ściągające itp.
OPALANIE I OCHRONA PRZED SŁOŃCEM
Przez 2 tygodnie po zabiegu nie wolno się opalać (naturalnie lub w solarium). W tym okresie w miejscach poddanych zabiegowi i narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (UV) konieczna jest fotoprotekcja, czyli szczególna ochrona skóry (warto stosować kremy z filtrami anty-UVA o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).
AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA PO ZABIEGU ZAMYKANIA NACZYNEK NA TWARZY
Przez okres 14 dni od zabiegu należy prowadzić oszczędzający tryb życia i unikać wysiłku fizycznego m.in. podnoszenia ciężkich rzeczy. Między innymi należy unikać:
– pochylania się, sięgając po rzeczy z podłogi należy wykonać przysiad, myjąc głowę odchylamy ją do tyłu
– gorących kąpieli, sauny, jacuzzi
– korzystania z basenu oraz miejsc z chlorowaną wodą
MAKIJAŻ
Przez ok. 3-5 dni po zabiegu najlepiej jest unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca. Można stosować natomiast kosmetyki mineralne, jednak nie prędzej niż dobę po wykonanym zabiegu.
NAPOJE ALKOHOLOWE
Zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu.
INNE
Po laserowym zamykaniu naczynek należy unikać gwałtownych zmian temperatur.
Należy nawilżać skórę poprzez picie 1,5 litra wody dziennie.
W bardzo rzadkich przypadkach pojawienia się na skórze strupków może być konieczne stosowanie maści z antybiotykiem, przy bardzo nasilonym świądzie łagodne maści sterydowe, leki te przepisuje lekarz