Gabinet Kosmetologii Estetycznej

Laserowe zamykanie naczynek

Zabieg zamykania naczynek laserem diodowym jest to najbardziej polecany zabieg, który gwarantuje trwałe i szybkie efekty.
LASER DIODOWY 980 NM
LASER DIODOWY 980 NM

Skuteczna walka z rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi

Urządzenie kosmetyczne Capilase pomaga pozbyć się problemu rozszerzonych naczyń krwionośnych zarówno na twarzy jak i na ciele. Zastosowanie lasera diodowego pozwala w skuteczny sposób poradzić sobie z tzw. pajączkami naczyniowymi bez użycia igieł.

Laser diodowy Capilase – poznaj możliwości

• Zabieg bezinwazyjny, nie narusza ciągłości skóry
• Zamykanie zmian naczyniowych położonych głębiej w skórze, przewaga nad IPL
• Łatwe w obsłudze urządzenie mobilne
• Zastosowany nowoczesny przewód światłowodowy
• Nie wymaga stosowania igieł, jak w przypadku radiotermolizy

Laserowe usuwanie zmian naczyniowych

Laser pozwala na nieinwazyjne zamykanie rozszerzonych naczyń, bez przerywania ciągłości skóry. Urządzenie cechuje wysoka efektywność. Zabiegi są krótkie i nie wymagają specjalnego przygotowania. Zabieg nie pozostawia blizn i nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Play Video about Laserowe zamykanie naczynek

Jak działa Laser diodowy

Zabieg polega na dostarczeniu wiązki laserowej 980nm w głąb skóry, korzystając z takich parametrów jak: moc wiązki, czas naświetlania promieniowaniem laserowym i częstotliwość. W zależności od użytych parametrów oraz zastosowania specjalnych filtrów oraz nakładek zabiegowych uzyskujemy działanie dostosowane do konkretnej zmiany naczyniowej, którą chcemy usunąć. Wiązkę laserową prowadzi się wzdłuż danego naczynia, wywołując zjawisko koagulacji i powodując jego zamknięcie. Podczas wykonywania zabiegu nie zaleca się stosowania znieczulenia. Normalną reakcją skóry jest zaczerwienienie, świąd oraz niewielki obrzęk. W procesie gojenia może pojawić się strupek, którego nie należy zdrapywać i drażnić w jakikolwiek inny sposób. Przez dobę po zabiegu nie należy miejsca zabiegu zwilżać wodą i stosować produktów drażniących. Należy pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej w postaci filtrów ochronnych i stosowaniu preparatów łagodzących, przyspieszających gojenie.

Laserowe zamykanie naczynek
skóra po zamykaniu naczynek laserem goi się bardzo szybko. Jeśli zabieg dotyczył twarzy, zwykle trwa to do dwóch tygodni
Światło lasera przekształca się w energię cieplną na poziomie naczynek, co w efekcie pozwala na ich skuteczne zamknięcie i usunięcie. Zabieg skutkuje wyeliminowaniem nieestetycznych rumieni. Skóra zyskuje naturalny koloryt i blask. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do zabiegu zamykania naczynek laserem.
rozszerzone naczynia krwionośne, pękające naczynka, teleangiektazje pajączki), rumień, trądzik różowaty, znamiona rubinowe (Cherry Angioma), małe naczyniaki, Poikilodermia,
cierpiących na choroby nowotworowe stosujących indywidualną terapię hormonalną (hormony światłouczulające) cierpiących na fotodermatozy i choroby pęcherzowe skóry chorujących na bielactwo, łuszczycę, Reticularis (marmurkowa skóra) cierpiących na padaczkę (względne) posiadających rozrusznik serca mających skłonność do przebarwień (względne) lub bliznowców u kobiet w ciąży i karmiących

WYGLĄD SKÓRY PO ZABIEGU
Bezpośrednio po zabiegu na skórze pojawia się zaczerwienienie i lekkie opuchnięcie, czasami skóra wygląda jak po przesadnym opalaniu. Towarzyszą temu dolegliwości uczucia gorąca, pieczenia, które mijają po kilku godzinach, tym szybciej im konsekwentniej stosujemy wszystkie środki używane przy poparzeniu słonecznym oraz chłodne okłady. Całkowita regeneracja skóry po zabiegu trwa 14 dni.

PIELĘGNACJA SKÓRY PO ZABIEGU
Przez 2 do 3 dni po zabiegu skórę trzeba traktować bardzo delikatnie, myjąc ją żelem bezmydłowym lub płynem micelarnym czy mleczkiem bezalkoholowym (ew. czystą wodą). Osuszanie skóry powinno być ostrożne, aby nie trzeć jej i nie podrażniać w inny sposób.
Należy unikać używania środków, które mogą powodować podrażnienie skóry. Dotyczy to szczególnie produktów zawierających spirytus, tretinoinę, retinol, nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy/glikolowy, kwasy, peelingi, środki ściągające itp.

OPALANIE I OCHRONA PRZED SŁOŃCEM
Przez 2 tygodnie po zabiegu nie wolno się opalać (naturalnie lub w solarium). W tym okresie w miejscach poddanych zabiegowi i narażonych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych (UV) konieczna jest fotoprotekcja, czyli szczególna ochrona skóry (warto stosować kremy z filtrami anty-UVA o wysokich wskaźnikach ochrony – najlepiej 50 lub więcej).

AKTYWNOŚĆ FIZYCZNA PO ZABIEGU ZAMYKANIA NACZYNEK NA TWARZY
Przez okres 14 dni od zabiegu należy prowadzić oszczędzający tryb życia i unikać wysiłku fizycznego m.in. podnoszenia ciężkich rzeczy. Między innymi należy unikać:
– pochylania się, sięgając po rzeczy z podłogi należy wykonać przysiad, myjąc głowę odchylamy ją do tyłu
– gorących kąpieli, sauny, jacuzzi
– korzystania z basenu oraz miejsc z chlorowaną wodą

MAKIJAŻ
Przez ok. 3-5 dni po zabiegu najlepiej jest unikać stosowania makijażu na naświetlane miejsca. Można stosować natomiast kosmetyki mineralne, jednak nie prędzej niż dobę po wykonanym zabiegu.

NAPOJE ALKOHOLOWE
Zabronione jest spożywanie alkoholu przez 48 godzin od zabiegu.

INNE
Po laserowym zamykaniu naczynek należy unikać gwałtownych zmian temperatur.
Należy nawilżać skórę poprzez picie 1,5 litra wody dziennie.
W bardzo rzadkich przypadkach pojawienia się na skórze strupków może być konieczne stosowanie maści z antybiotykiem, przy bardzo nasilonym świądzie łagodne maści sterydowe, leki te przepisuje lekarz

Zdjęcia efektów