W pierwszym etapie na okolice ust poddawane zabiegowi nakładany jest preparat ze znieczuleniem – najczęściej w postaci kremu. Niekiedy, jeśli pacjenci zgłaszają znacznie obniżony próg bólowy, lekarz decyduje o zastosowaniu silniejszego środka podobnego do tego, który stosuje się w stomatologii.
Zabieg wypełniania ust kwasem hialuronowym polega na wstrzyknięciu w głąb naskórka w miejscu potrzebującym zmiany, preparatu z kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy ma bardzo plastyczną i krystaliczną postać żelu, który idealnie uzupełnia miejsca, gdzie pojawiły się zwiotczenia, wszelkie bruzdy czy wręcz brakuje objętości.
Kwas hialuronowy w zabiegu korygowania ust podajemy mikrokaniulą w celu zmniejszenia ryzyka pojawienia się opuchlizny ust czy zasinienia po zakończeniu zabiegu. Mikrokaniula jest tępo zakończoną igłą, która ślizga się w tkance. To dodatkowo ogranicza do minimum uszkodzenie naczyń krwionośnych. Usta po kwasie hialuronowym bywają opuchnięte, jeśli HA zostanie niewłaściwie zaaplikowany.