Gabinet Kosmetologii Estetycznej

Powiększanie piersi

Implanty są to specjalnie uformowane wkładki wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Dzięki temu jest to bezpieczna metoda powiększania biustu
Powiększanie piersi implanty

Twoje problemy kosmetologiczne rozwiążemy w Natural & Beauty

Powiększanie piersi (powiększanie biustu)

to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w chirurgii plastycznej. Jest to bardzo popularna operacja plastyczna.

Małe lub nieproporcjonalne piersi to problem estetyczny, z którym zmaga się wiele pań. Nie każda kobieta naturalnie posiada symetryczny i duży biust, który ładnie się prezentuje. Powiększanie piersi implantami to zabieg dla Pacjentek, które nie są zadowolone z wyglądu swoich piersi i chcą nadać im większej objętości lub nowego kształtu.

Implanty piersi – zabieg chirurgiczny powiększania biustu.

Poza powiększeniem piersi ze względów estetycznych, implanty piersi mogą zostać również użyte w celu rekonstrukcji piersi np. po mastektomii z powodu raka piersi.

Dlaczego warto?


Powiększenie piersi za pomocą implantów jest operacją na całe życie. Dzięki niej, każda Pacjentka może poczuć się pewnie i atrakcyjnie. Najnowocześniejsze wkładki używane w operacji powiększania piersi dają bardzo realistyczny kształt i sprawiają, że pożądany wygląd utrzymuje się przez długie lata, a możliwość dobrania wielkości implantów daje gwarancję maksymalnej satysfakcji.

Powiększanie piersi (implanty) Instytut Kosmetologii Estetycznej Powiększanie piersi (implanty) Instytut Kosmetologii Estetycznej
powiększanie piersi
powiększanie piersi

Dzięki powiększaniu piersi implantami możliwe jest uzyskanie oczekiwanej przez Pacjentkę wielkości i kształtu biustu. Szczególnym wskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest niedorozwój anatomiczny piersi oraz zanik gruczołu piersiowego, który może wystąpić po porodzie. Implanty są to specjalnie uformowane wkładki wypełnione solą fizjologiczną lub żelem silikonowym. Dzięki temu jest to bezpieczna metoda powiększania biustu – substancje te są w pełni bezpieczne i nie są szkodliwe dla organizmu. Implanty doskonale imitują naturalną tkankę piersi, a efekt końcowy zabiegu powiększania biustu wygląda estetycznie i naturalnie.

Zabiegi chirurgii plastycznej wykonuje specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej – dr n. med. Wojciech Jasek.

Czas trwania zabiegu: 1 – 1,5 godz.

Implanty mogą być wszczepione:

  • pod gruczoł piersiowy lub pod mięsień piersiowy większy.
  • mieć różny kształt i konsystencje.
  • przez cięcie wokół otoczki brodawki lub w fałdzie podpiersiowym.
  • Rodzaj , wielkość implantów są dobierane zawsze indywidualnie.
  1. Usunięcie drenów 1 dzień po operacji.
  2. Konieczność noszenia specjalnego stanika przez 30 dni po operacji.
  3. Zdjęcie szwów 10-14 dni po operacji.
  4. Przez 2 miesiące po zabiegu nie wolno wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych, podnosić ciężkich przedmiotów, korzystać z sauny i solarium.
  5. Występują zazwyczaj: ból wymagający podania środków przeciwbólowych, obrzęk, wyciek z drenów, przejściowe zaburzenia czucia w obrębie brodawek i otoczek.

Efekt w większości przypadków jest trwały. Jednakże starzenie się skóry, ciąża, karmienie piersią, duże wahania ciężaru ciała mogą doprowadzić po kilku, kilkunastu latach do konieczności wymiany lub usunięcia protez.

Zdjęcia efektów