Gabinet Kosmetologii Estetycznej

Podniesienie piersi – mastopeksja

Podniesienie piersi, operacja plastyczna piersi, korekcja biustu, zmniejszenie otoczek sutkowych, plastyka piersi, podniesienie piersi.
Podniesienie piersi Instytut Kosmetologii Estetycznej

Podniesienie piersi

Jeśli zastanawiasz się nad podniesieniem swoich piersi, to jesteś na dobrej drodze do odmiany swojego wyglądu i poprawy samopoczucia. Dzięki nowoczesnym metodom medycyny estetycznej, podniesienie piersi jest łatwiejsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Z pomocą specjalistów z naszej kliniki, będziesz mieć możliwość przejścia przez cały proces bezboleśnie i bezpiecznie. Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, efekty będą trwałe i naturalne.

Nie musisz już martwić się o rozciągniętą skórę czy utratę jędrności swoich piersi. Dzięki podniesieniu piersi, będziesz mogła poczuć się pewniej i atrakcyjniej.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami już dziś i zacznij swoją przygodę z piękniejszymi piersiami. Przejdź na nowy poziom swojej kobiecości i poczuj się lepiej w swoim ciele.

Do opadnięcia piersi najczęściej przyczyniają się:

Piersi to jeden z najważniejszych elementów kobiecego ciała, dlatego ich zdrowie i wygląd jest tak ważny dla wielu kobiet. Niestety, niektóre kobiety mogą doświadczyć opadnięcia piersi, co może być bardzo demotywujące i niekomfortowe. Jednak warto pamiętać, że opadnięcie piersi to problem, który można skutecznie zwalczać.

Najczęstsze przyczyny opadnięcia piersi to:

 1. Starzenie się – skóra traci swoją elastyczność i jędrność, co prowadzi do utraty kształtu piersi.
 2. Zbyt duży biust – ciężar dużych piersi może prowadzić do ich opadnięcia.
 3. Częste karmienie piersią – hormon estrogeny odpowiedzialne za rozwój piersi mogą się zmniejszać podczas karmienia, co może prowadzić do opadnięcia.
 4. Brak aktywności fizycznej – mięśnie podtrzymujące piersi mogą osłabiać się z powodu braku ruchu.
 5. Nadmierna utrata wagi – szybka utrata wagi może prowadzić do utraty tkanki tłuszczowej w piersiach, co może prowadzić do ich opadnięcia.

Aby zapobiec opadnięciu piersi, ważne jest, aby dbać o swoje ciało poprzez regularną aktywność fizyczną, unikanie nadmiernej utraty wagi oraz noszenie odpowiedniego rozmiaru biustonosza. W przypadku już istniejącego problemu z opadnięciem piersi, warto skonsultować się z lekarzem, który może zaproponować odpowiednie rozwiązania, takie jak lifting piersi czy implanty.

Nie pozwól, aby opadnięcie piersi zepsuło twoje samopoczucie. Dbaj o swoje ciało i skonsultuj się z lekarzem, aby znaleźć skuteczne rozwiązanie problemu. Twoje piersi zasługują na to, aby być piękne, jędrne i pełne.

Mastopeksja

Mastopeksja to inaczej lifting piersi, czyli zabieg chirurgiczny polegający na poprawie kształtu i położenia piersi. Zabieg ten jest przeznaczony dla kobiet, które doświadczają opadnięcia piersi z powodu starzenia się, ciąży, karmienia piersią lub utraty masy ciała. Mastopeksja polega na usunięciu nadmiaru skóry i tłuszczu oraz podniesieniu i uniesieniu piersi, co prowadzi do poprawy ich kształtu i położenia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym i wymaga kilku dni hospitalizacji.

Tuż przed mastopeksją, pacjentka jest poddawana dokładnemu wywiadowi medycznemu, aby upewnić się, że jest ona odpowiednia kandydatką do zabiegu. Chirurg przeprowadza również konsultację z pacjentką, w której omawia jej oczekiwania, a także informuje o możliwych ryzykach i ograniczeniach związanych z zabiegiem.

Następnie chirurg nanosi na skórę pacjentki plan zabiegu, który polega na przemieszczeniu kompleksów brodawka-otoczka oraz na nacięciach skóry. Jest to konieczne, aby uzyskać odpowiednie położenie i kształt piersi. Plan zabiegu jest indywidualnie dopasowywany do potrzeb i oczekiwań pacjentki.

Podczas zabiegu chirurg usuwa nadmiar skóry, tłuszczu i tkanki, co pozwala na podniesienie i uniesienie piersi. Następnie brodawki są przesuwane do wyższego położenia, a skóra jest naciągana i zszywana, aby utrzymać nowy kształt piersi.

Podniesienie piersi Instytut Kosmetologii Estetycznej Podniesienie piersi Instytut Kosmetologii Estetycznej
 • Podniesienie piersi,
 • operacja plastyczna piersi,
 • korekcja biustu,
 • zmniejszenie otoczek sutkowych,
 • plastyka piersi,
 • podniesienie piersi.
Zabiegi chirurgii plastycznej wykonuje specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej – dr n. med. Wojciech Jasek.
Czas trwania zabiegu: 1,5 – 3 godz. Plastyka piersi polega na ich podniesieniu i zmniejszeniu lub tylko ich podniesieniu. Pozwala również na zmniejszenie i wyrównanie otoczek sutkowych. PTechnika, która zostanie zastosowana podczas zabiegu zależna jest od stopnia opadnięcia czy wielkości piersi.
 1. Usunięcie drenów następnego dnia lib dwa dni po operacji.
 2. Konieczność noszenia specjalnego stanika protekcyjnego przez 30 dni po zabiegu.
 3. Zdjęcie szwów: 10-14 dni po zabiegu.
 4. Przez 2-3 tyg. po zabiegu nie wolno wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych, podnosić ciężkich przedmiotów, korzystać z sauny i solarium.
 5. Wskazane zabiegi fizjoterapeutyczne, w celu przyspieszenia rekonwalescencji.
 6. Występuje zazwyczaj ból wymagający podania środków przeciwbólowych, obrzęk, przejściowe zaburzenia czucia w obrębie brodawek i otoczek.

Pełny efekt jest widoczny dopiero w 4-6 tygodni od zabiegu. Efekt w większości przypadków jest trwały.

Zdjęcia efektów