Gabinet Kosmetologii Estetycznej

Podniesienie piersi – mastopeksja

Podniesienie piersi, operacja plastyczna piersi, korekcja biustu, zmniejszenie otoczek sutkowych, plastyka piersi, podniesienie piersi.
Podniesienie Piersi DR JASEK

Twoje problemy kosmetologiczne rozwiążemy w Natural & Beauty

Do opadnięcia piersi najczęściej przyczyniają się:

przebyte ciąże i karmienie piersią oraz utrata masy ciała. Również starzenie się nie sprzyja naszym piersią – z wiekiem stopniowo spada poziom elastyny i kolagenu w skórze, zmniejsza się również gęstość tkanek. To powoduje, że piersi stają się wiotkie i opadają, poddając się sile grawitacji.

Mastopeksja

to operacja, na który mogą zdecydować się kobiety w każdym wieku, niezadowolone z wyglądu swoich piersi. To skuteczny sposób na podniesienie biustu i szybkie uzyskanie oczekiwanego efektu. Polega na wymodelowaniu piersi w taki sposób, aby ponownie stały się jędrne i uniesione. Kształt gruczołu piersiowego ulega zmianie, a nadmiar skóry zostaje usunięty, możliwe jest również zmniejszenie wielkości kompleksu brodawka-otoczka. Mastopeksja może być połączona z zabiegiem powiększania piersi poprzez wszczepienie implantów piersiowych

Podniesienie piersi

Tuż przed mastopeksją (tak fachowo nazywa się podniesienie piersi) chirurg nanosi na skórę plan zabiegu – przemieszczenia kompleksów brodawka-otoczka i nacięć skóry.
 • Podniesienie piersi,
 • operacja plastyczna piersi,
 • korekcja biustu,
 • zmniejszenie otoczek sutkowych,
 • plastyka piersi,
 • podniesienie piersi.
Zabiegi chirurgii plastycznej wykonuje specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej – dr n. med. Wojciech Jasek.
Czas trwania zabiegu: 1,5 – 3 godz. Plastyka piersi polega na ich podniesieniu i zmniejszeniu lub tylko ich podniesieniu. Pozwala również na zmniejszenie i wyrównanie otoczek sutkowych. PTechnika, która zostanie zastosowana podczas zabiegu zależna jest od stopnia opadnięcia czy wielkości piersi.
 1. Usunięcie drenów następnego dnia lib dwa dni po operacji.
 2. Konieczność noszenia specjalnego stanika protekcyjnego przez 30 dni po zabiegu.
 3. Zdjęcie szwów: 10-14 dni po zabiegu.
 4. Przez 2-3 tyg. po zabiegu nie wolno wykonywać żadnych ćwiczeń fizycznych, podnosić ciężkich przedmiotów, korzystać z sauny i solarium.
 5. Wskazane zabiegi fizjoterapeutyczne, w celu przyspieszenia rekonwalescencji.
 6. Występuje zazwyczaj ból wymagający podania środków przeciwbólowych, obrzęk, przejściowe zaburzenia czucia w obrębie brodawek i otoczek.

Pełny efekt jest widoczny dopiero w 4-6 tygodni od zabiegu. Efekt w większości przypadków jest trwały.

Zdjęcia efektów

Wybierz swój problem kosmetyczny