Gabinet Kosmetologii Estetycznej

Plastyka brzucha

Plastyka brzucha polega na usunięciu nadmiernego fałdu skórno-tłuszczowego brzucha oraz na przywróceniu napięcia skórze na brzuchu.
Podniesienie piersi

Twoje problemy kosmetologiczne rozwiążemy w Natural & Beauty

Abdominoplastyka

operacja plastyczna brzucha, korekcja brzucha.
Abdominoplastyka wykonywana jest ze względów estetycznych. Wiotka, luźna skóra w okolicy brzucha, która w wyniku nagromadzonej tkanki tłuszczowej rozciągnęła się i straciła swoją elastyczność nie wygląda najlepiej. Najczęściej na obwisły brzuch skarżą się kobiety po przebytej ciąży lub osoby które w krótkim czasie znacznie przybrały i straciły na wadze. Zmiany poporodowe są jednym ze wskazań do przeprowadzenia tego zabiegu, podobnie jak znaczna utrata masy ciała w krótkim czasie

Plastyka brzucha

Polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w celu uzyskania efektu “płaskiego brzucha”. Zwykle konieczna jest plastyka mięśni prostych brzucha, aby wzmocnić ścianę brzucha. Niekiedy plastykę brzucha łączy się z zabiegiem liposukcji.

Cięcie wykonywane jest w podbrzuszu . Jego położenie omawiane z pacjentem na konsultacji przedoperacyjnej.

Zabiegi chirurgii plastycznej wykonuje specjalista chirurgii plastycznej i chirurgii ogólnej – dr n. med. Wojciech Jasek.

Czas trwania zabiegu: 2 – 3 godz.

Usunięcie drenów w 2-3 dobie po zabiegu.
Noszenie ubrania uciskowego przez 30 dni po operacji.
Usunięcie szwów około 14 dni po operacji.
Wskazany jest cykl masaży po zabiegu lub innych zabiegów fizjoterapeutycznych, które uelastyczniają skórę.
Stopniowy powrót do aktywnego życia po 2-3 tygodniach.
Występujący ból reaguje na ogólnodostępne leki przeciwbólowe, przemijające obrzęki . Zaburzenia czucia w podbrzuszu występują do około roku po operacji . Może pojawić się płyn surowiczy w tkance podskórnej, wymagający punkcji.

Pełny efekt jest widoczny po około 3 miesiącach od zabiegu. Efekt jest trwały ale może być zniweczony przez nadmierną zwyżkę masy ciala.

Zdjęcia efektów